Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 31.08.2022 11:51:21
Dobrý den, absolvovala jsem 4 RTG snímky v oblasti vaječníků bez ochranných pomůcek a chtěla bych se zeptat, jestli je riziko jakéhokoliv poškození vajíček (případně kolik by takových RTG snímků muselo být, abyste to za rizikové považovali). Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

poškození plodnosti je prokázáno po ozáření vaječníků vysokými dávkami. V rentgenové diagnostice je prakticky nemožné, aby bylo takových dávek dosaženo.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)