Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 23.07.2020 13:41:40
Dobry den. Koncom 4/2020 som sa ako stazistka na arytmologickom odd.zucastnila na katetrovej radiofrekvencnej ablacii arytmie, pocas kt.bola pouzita relat.vyssia davka rtg ziarenia (vzhladom na obezitu pacienta a dlzku vykonu), zial neviem presne udat kolko Gy. ja som bola pritomna v miestnosti za sklom, avsak pocas ziarenia boli pootvorene dvere.Kratko na to som zistila, ze som tehotna, no v 1.trim.som potratila(missed ab.).chcem sa spytat do buducna, ci mohlo dojst k oziareniu vajecnikov, ci by to mohlo mat vplyv na dalsie tehotenstvo. dakujem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

přítomností při ablaci nemůže dojít k ozáření vaječníků, ani k negativnímu ovlivnění těhotentví.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)