Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 11.08.2017 10:42:07
Dobry den, chci Vás poprosit o názor.
V roce 2012 jsem si při úrazu zlomila kostrč,dělal se RTG hned po úrazu v přední a boční projekci a pak asi týden nebo dva po úrazu- chtěl to ortoped kvůli posouzení procesu hojení. Jednalo se o nedislokovanou zlomeninu, ale přesto chtěl kontrolní RTG. Po druhém snímkovaní si mě zavolala starší paní doktorka z RTG a dost neopatrně mi zvýšeným hlasem vysvětlovala že to byla hloupost po druhé si ozářit malou pánev když jsem ještě nerodila, že si tím poškozuji vajíčka. Jsem zaměstnanec konkretní nemocnice ( sestra). Dost mě to vzalo a zaskočilo, kolegove - lékaří na odd. mě uklidňovali,že to bylo přehnaný. V roce 2013 jsem pak začala trpět opakovaně záněty močových cest, které se i přes všechna opatření a režim opakovaly v intervalu 2 měsíců. Na urologii mi pan doktor razantně naordinoval i přes moje smlouvaní CT vylučovací urografii.Chápu, že důvody k vyšetření převyšovali rizika samotného vyšetření, no od výstupu paní doktorky o škodlivosti RTG to je pro mě strašák. Mám obavy zda ty dva RTG kostrče v přední a boční projekci (celkem 4 snímky) a CT vylučovací urografie nemohla opravdu poškodit vajíčka? V roce 2014 se nám narodila zdravá dcera. Od té doby se druhé otěhotnění nedaří. Pořád mě to straší, zda důvodem nejsou poškozená vajíčka z daných vyšetření. Děkuji za Váš názor a odpověď.
S pozdravem, Vrabelová
(Vložil(a): Lucie Vrabelová)
Dobry den, náš názor je následující:
RTG kostrče v r. 2012, ani v roce 2013 provedená CT vylučovací urografie nemohly poškodit vaječníky.
Toto navíc potvrdilo v r. 2014 narození vaší zdravé dcery. Je opravdu nepravděpodobné, že by potíže s otěhotněním souvisely s diagnostickými RTG. Tuto příčinu vypusťte z hlava a již se tím netrapte, nezabývejte.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)