Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 02.03.2017 14:04:59
Dobrý den,
v lednu 2017 jsem absolvoval CT vyšetření plic a RTG vyšetření pánve. Kvůli výhřezu bederní ploténky podstoupim hloubkové obstřiky páteře (PRT) pod CT kontrolou. Výkon pod CT bude prováděn v bederní páteři. Pravděpodobně výkon podstoupim 3x vždy s odstupem 14 dní. Za jak dlouho po poslední CT expozici si mohu být jistý, že není ovlivněno zdraví spermií? Respektive za jak dlouho můžeme začít s početím dítěte? (pokud na to vůbec existují nějaké studie) Děkuji moc za Vaši odpověď.
(Vložil(a): Vladimir)
Dobrý den,

obstřiky páteře pod CT kontrolou nemohou ovlivnit "zdraví" spermií.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)