Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 20.12.2015 14:14:17
Dobrý den,
Přítel měl podstoupit RTG vyšetření břicha, kvůli bolestem. Chtěl však stínění genitálií, na což mu bylo odpovězeno, že snímek břicha se stíněním genitálií je naprosto nepoužitelný. Je pravda, že se při rtg břicha zásadně nepoužívá stínění genitálií?
Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

použití stínění je na rozhodnutí aplikujícího odborníka. V případě snímku břicha by stínění mohlo překrýt vyšetřovanou oblast.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)