Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

záření z podloží a z RTG 21.02.2011 17:29:20
Dobrý den, protože taky patřím k těm, co mají obavy z opakovaných CT vyšetření těla, pročetla jsem si Vaše odpovědi na dříve položené otázky a prosím jen, jestli jsem pochopila vše správně: Pokud jsem za svůj život obržela z rtg a CT dávku 45 mSv, je to stejné "riziko", kjako bych žila 45 let v prostředí, kde je roční dávka přírodního pozadí o 1 mSv vyšší ? Jestli ano, potom jsou opravdu obavy zbytečné,vím že některá místa na zemi mají přírodní radiaktivitu několikrát vyšší, než je v ČR a žádný dopad na zdraví obyvatel není? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
(Vložil(a): Petra Prošková)
Ano, vaše chápání problému, resp. porovnání rizika z lékařského ozáření a z přírodního pozadí je správné.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)