Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ct vyšetření 13.08.2009 01:47:30
Dobrý den,obracím se na Vás s velkou prosbou ohledně CT vyšetření. Z důvodu podezření na nádorové onemocnění Lymfom, mi bylo provedeno na specializovaném pracovišti VN Střešovice CT vyšetření s kontrastem ( hrudník, břicho, pánev - najednou) pro vylouční známek nemoci na orgánech. Bylo to pro mě velice stresující a vůbec jsem nepřemýšlela zda se mám poradit o správnosti postupu a případných rizicích. Vyšetření nemoc neprokázalo, ale já se nemůžu uklidnit a stále myslím na následky, které jsem si tímto velmi zatěžujícím vyšetřením mohla přivodit.Je nějaké množství záření, které je tělo schopné zvládnout a kdy už je to riziko zdraví? Prosím o odborný názor jak moc jsem si ublížila, jsem z toho zoufalá.
Moc děkuji S. Hessová
(Vložil(a): Simona Hessová)
Pro lékařské ozáření není stanovena žádná maximální dávka za rok, není tedy stanovena žádná hodnota jednotlivé ani součtové dávky, která nesmí být překročena. Rtg záření se také v těle nekumuluje. Předpokládáme, že uvedený radiodiagnostický výkon byl proveden standardním postupem a byl lékařem indikován pro stanovení diagnózy a vyloučení pravděpodobného výskytu metastáz. Při dodržení všech zásad radiační ochrany, což je předmětem pravidelných kontrol prováděných inspektory SÚJB, není důvod se obávat, že ozáření, které jste absolvovala by mohlo ohrozit vaše zdraví. Důležité je, že nebylo prokázánoonemocnění.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)