Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Vyšetření lymfoscintigrafie 18.06.2021 17:58:35
Dobrý den, mám podstoupit vyšetření lymfoscintigrafie dolních končetin. Jakou radiační nálož prosím tímto vyšetřením dostanu (srovnatelnou s čím)? A musím po vyšetření dodržet nějaká bezpečnostní opatření z důvodu radiace, která ze mě bude vycházet např. izolování od dětí apod.? Mnohokrát děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

lymfoscintigrafie je vyšetřovací metoda s nízkou radiační zátěží. Využívá lidský albumin značený izotopem technecia 99m-Tc. Pomocí gamakamery lze detekovat postup radiofarmaka lymfatickými cévami. Dodržujte pokyny, které vás sdělí pracoviště, kde výkon budete absolvovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)