Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 11.04.2021 23:44:07
V roce 2013 jsem podstoupila, zřejmě úplně zbytečně(to mi došlo až nyní) rentgen páteře. Jednalo se ort cp, thp a lsp vše ve stoji ve dvou projekcich.Jak vysoká mohla být dávka a mám důvod se znepokojovat? Děkuji vám moc za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

bez udání expozičních parametrů lze dávku jen velmi "hrubě" odhadnout. Jednalo se o cca několik mSv efektivní dávky. U dávek z diagnostických vyšetření se není nutno obávat zdravotních následků.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)