Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Vdechnutí radionuklidů 15.10.2020 22:53:07
Dobrý den,
omlouvám se za nestandardní dotaz. Pro jednoduchá měření radiace v okolí, jsem si pořídil použitý osobní GM detektor. Existuje riziko ohrožení svého okolí (jde mi především o děti) v případě že by byl použity přístroj kontaminován radionuklidy z měření předchozího majitele a já je vdechl? Dokázal by přístroj takovou kontaminaci detekovat v podobě zobrazovaných hodnot? Ty jsou na úrovni přírodního pozadí.
Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Pokud by byl přístroj významně kontaminován, bude to patrné na odezvě během měření přírodního pozadí, jak píšete. V případě, že přístroj neukazuje dávkové příkony výrazně se lišící od běžného pozadí (cca 100-200 nSv/h), pak by měla být kontaminace vyloučena.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)