Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg 26.04.2017 01:29:52
Dobrý den,

dnes jsem postoupil RTG plic a PND. Na kolik to bylo rozumné provádět v jeden den? Dávka v rozpětí cca 1,2 - 2 mSv pro jednu projekci RTG VDN platí i pro RTG PND?

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem P. Čech
(Vložil(a): Petr Čech)
Dobrý den,

nevadí pokud se provedou tato rtg vyšetření v jeden den. Ano, jedná se o vedlejší dutiny nosní, užívá se zkratka PND, resp. VDN.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)