Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 29.09.2016 12:16:37
Dobrý den,chci se zeptat, jak velkou zátěž rentgenového záření v mSv pro můj organizmus znamená RTG C-páteře krční 2 snímky, T-páteře hrudní 2 snímky a 1 snímek pravého ramene (tj. 5 snímků celkem),které mi byly udělány v úterý,a to současně.V tabulce Vašich stránek jsem našla pouze hodnotu pro hrudní páteř O,7 mSv a předpokládám, že je to pro 1 snímek?Moc se bojím a mám teď z toho špatnou psychiku zda mě tolik snímků najednou nemohlo ohrozit.A ještě se chci zeptat,za 2 měsíce mám mít vyšetření na mamografu,neměla by jsem tuto kontrolu raději posunout,nemůže mě další rentgenové vašetření v tak kráké době po sobě, ještě více ohrozit?A mohla by jsem si nějak pomoct pro zregenerování těla po této zátěži?Moc Vám děkuji za odpověď.Jana
(Vložil(a): Jana Vávrová)
Dobrý den,

5 RTG snímků, které jste absolvovala, znamená velmi nízkou celkovou dávku záření (několik mSv). Taková hodnota "ozáření" Vás v žádném případě nemůže ohrozit. Plánované mamografické vyšetření neodkládejte, ani příspěvek z mamografie (odhaduji cca 2-4 mSv) není významný.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)