Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 24.03.2016 16:53:43
Dobry den,

prosim Vas o radu, kde bych mohla najit online kalkulacku, popr. tabulky, dle kterych muzu vypocitat na zaklade udaju z RTG (kV, mA, cas), do jake hloubky zareni projde mekkou tkani.

Predem dekuji za odpoved.

Natalie T.
(Vložil(a): Natálie Táborská)
Dobrý den,

rtg záření je záření pronikavé, prostoupí tkání, orgánem a vytvoří snímek. Parametry vyšetření kV, mAs, ohnisková vzdálenost a projekce (AP, PA, Lat) slouží k odhadu dávky.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)