Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Ozáření při letecké přepravě 27.02.2021 01:05:12
Dobrý den, přes 10 let jsem pracovala jako letuška,často i 6 vzletů za den, roční dávka záření se pohybovala kolem 2mSv, často jsem létala dlouhé lety i mimo pracovní dobu. Absolvovala jsem velmi mnoho rtg vyšetření,mamograf,RFA srdce a nyní mám jít na CT hlavy, MUDr.mi odmítá napsat žádanou na magnetickou rezonanci. Mám z vyšetření velký strach, v čem je CT vyšetření přínosnější než mag.rezonance? Jaký vliv na můj organismus má souhrn těchto všech záření? Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

při práci letušky jste po dobu 10 let každoročně obdržela jen velice nízkou dávku záření. Z hlediska dávky není ani absolvování diagnostického CT dávkově příliš náročné. Do indikace lékaře, jaká zobrazovací metoda je pro Vás nejpřínosnější, SÚJB nemá žádnou kompetenci zasahovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)