Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření při letecké přepravě 05.05.2019 18:46:36
Dobry den,
letim Vancouver-Londyn-Praha a za dva dny po priletu me ceka vysetreni krve (TsH-stitna zlaza, hemoglobin atd.). Mohou byt vysledky krevniho testu jine nez normalne diky letani a vsemu, co s tim souvisi - zejmena radiace, rentgen na letisti? Pokud ano. Za jak dlouho se teoreticky hodnoty krevnich testu a celkove telo upravi? Lze se nejakym zpusobem rychleji zregenerovat?
Dekuji moc.
(Vložil(a): Dana S.)
Dobrý den,

Kosmické záření při letu Vancouver-Londyn-Praha nemohou ovlivnit hodnoty TSH, ani hemoglobinu.
Rtg rámy na letišti se používají pouze na kontrolu zavazadel. Rámy, kterými procházejí pasažéři, nepracují s rtg zářením.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)