Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rentgen u zubaře 30.08.2023 17:06:00
Dobrý den, je v pořádku, že u zubaře mi dělali rentgen bez vesty proti záření? Vzdy mi ji dávali a teď řekli, že to ničemu neškodí, že ji už nedávají? Jsem tím více vystavený záření nebo jsou nové stroje už opravdu neškodné, že se nemusí dávat vesta na hrudník? Dále mi doktorka nechala dioptrické brýle,které jsou kovové, když mi dělala rentgen, škodí to něčemu? Není teď radiace v brýlích? Nebo nemohlo to nějak uškodit zdraví, když jsem měl dioptrické brýle při rentgenu zubů u zubare? Děkuji.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

při zubním rentgenu není nutné používat ochrannou zástěru/vestu proti záření. Důvodem je to, jak píšete "nové stroje už jsou opravdu neškodné", resp. dávka záření je natolik nízká, že není důvod používat vestu na hrudník.
Správně Vám paní doktorka dovolila ponechat kovové dioptrické brýle. Tyto se nestanou radioaktivními, není v nich radiace.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)