Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 24.08.2023 08:30:00
Byla jsem v malé stáji, kde probíhala rentgenování koní přenosným rentgenem. Chráněná jsem nijak nebyla. Teď přemýšlím, do jaké vzdálenosti je přenosný rentgen používaný u veterinářů na rentgenování kopyt a nohou pro okolí nebezpečný...
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

na pracovištích s přenosnými veterinárními rentgenovými přístroji při snímkování zvířat jsou dodržovány postupy radiační ochrany. Z měření rozptýleného záření, které se provádí při přejímací zkoušce, registrant – radiační pracovník, který provádí expozici ví, jak daleko a kde musí stát ostatní osoby při snímkování zvířete, aby zde nebyl zvýšený dávkový příkon z rentgenového přístroje. Případná dávka z tohoto rentgenového vyšetření nemůže ohrozit vaše zdraví.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)