Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 21.07.2023 19:00:54
Dobrý den, dnes jsem byla na RTG hlavy. U vyšetření jsem měla stříbrný řetízek a kovový knoflík na sukni. Paní doktorka mi neřekla, že si to mám sundat. Chci se zeptat jestli mi to nemohlo nějak uškodit? Popřípadě jak moc vadí kovové předměty u vyšetření?
Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pokud paní doktorce předměty nevadily, nezastiňovaly diagnostickou informaci, kterou potřebovala, je to v pořádku. Též z hlediska radiační ochrany kovové předměty nevadí.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)