Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 11.05.2023 18:33:14
Dobrý den, vážení. Včera (tj. 10. 5. 2023) jsem v nemocnici Na Homolce podstoupila CT břicha a malé pánve(s podáním kontrastu) s tím, že mi bylo dovoleno si v průběhu vyšetření ponechat dva prstýnky (ze žlutého zlata na jedné a z kombinace bílého a žlutého zlata s diamantem na druhé ruce). Ruce jsem při vyšetření měla typicky nad/za hlavou a cíleně jsem se ujišťovala, zda je přítomnost prstýnků v pohodě (další kovy nebyly přítomny). Nyní jsem se však začala obávat - mohla by mi tato skutečnost přeci jen způsobit zdravotní komplikaci či zkreslit výsledek vyšetření? Budu vděčna za vaši reakci a přeji příjemné dny. S úctou E. J.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

pokud v nemocnici Na Homolce při CT břicha a malé pánve s kontrastem vám bylo dovoleno si v průběhu vyšetření ponechat prstýnky, ke zkreslení diagnostické informace nedošlo a ani jiné komplikace z ozáření prstýnků.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)