Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 06.05.2023 21:28:50
Dobrý den. Na praxi se mi stala taková věc ... Pacient měl rentgen vyšetření na pokoji . Já jsem o tom nevěděla a tak jsem do pokoje vešla protože jsem potřebovala jít do jiného pokoje. Jak jsem viděla ,že tam probíhá to vyšetření,tak jsem rychle přeběhla do jiné místnosti . Nebyla jsem u toho sice blízko ,ale chci se zeptat zda mi to nemohlo nějak uškodit ? Děkuji za radu [?]
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

nemáme žádné informace o přístroji, o typu vyšetření, kterému jste byla přítomna. Můžeme tedy jen předpokládat, že jste mohla být, pokud vůbec, ozářena pouze velmi nízkou dávkou tzv. neužitečného záření, které vám nemohlo uškodit. Přesnější odhad by vám mělo provést pracoviště, na kterém jste praktikovala.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)