Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 01.01.2023 18:06:04
Dobrý den,
dnes jsem byla na rtg plic - vzhledem k rychlosti celého vyšetření jsem si zapomněla sundat brýle a sponky z vlasů (kovové pinetky). Chtěla bych se zeptat, zda to mohlo nějak ohrozit nebo poškodit zdraví, a také, zda mohu brýle dále používat (jestli nemohou vydávat nějaké další záření)
Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ponechání brýlí a sponek při rtg plic nemohlo poškodit zdraví. Brýle nejsou radioaktivní, nemohou vydávat záření.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)