Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Zkoušky odborné způsobilosti (ZOZ) 02.02.2023 12:31:55
Dobrý den,
mám ZOZ a letos se chystán na opakovací kurz (abych dodržela lhůtu 5 let). Současně však nepracuji na pozici, kde bych ZOZ uplatňovala (tzn. již 3. rokem jsem administrativní pracovník, ne radiologickým asistentem na nukleární medicíně). Chtěla bych se zeptat, zda mohu o ZOZ přijít; přece jen nevím, kdy se ev. k oboru vrátím a chtěla bych si ZOZ zachovat. Vím, že ji mám na dobu neurčitou i že musím absolvovat opakovací kurzy, ale:
Úřad může zrušit oprávnění, pokud držitel dlouhodobě nevykonává činnost více než 5 po sobě jdoucích let pro hodnocení vlastností ZOZ a řízení služeb významných, pro ostatní 30 let.
Můžete mi prosím poradit? Nechci o ZOZ přijít, ikdyž ji aktivně nevyužívám (předpokládám, že se na mě vztahuje alespoň těch uvedených 30 let.)
Velmi děkuji.


(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

správě citujete § 33/5/e) AZ a pak § 19/2/V 409, kdy Úřad může zrušit oprávnění. Nenapsala jste ale jaký "typ" oprávnění máte. Legislativa jasně říká, u jaké činnosti je doba nevykonávání činnosti důležitá. U všech ostatních oprávnění než je vykonávání hodnocení vlastností ZOZ nebo řízení služeb významných je uvedena doba 30 let, která je natolik dlouhá, že naznačuje, že nevykonávání činnosti získané znalosti příliš neovlivní.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)