Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 22.11.2022 15:30:58
dobry den, ako lekarka som cca 35min sonograficky vysetrovala 2 pacientky a nasledne som do loziska v prsniku zaviedla vodic, pacientkam bolo cca 4-5h predtym vykonane scintograf. vysetrenie na oznac sentinel. uzliny s tymito parametrami:99mTc sentiscint, aktivita 60MBq, efektivna davka pacieta 0,12mSv, celkovo som s nimi bola cca 40min, cca 30cm od brucha ...v case vesetrenia som bola cca 6dni tehotna...moze to predstavovat nejake riziko pre zarodok?
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

40 minutová přítomnost u pacientky (z 30 cm vzdálenosti), které bylo aplikováno 99mTc aktivity 60 MBq k označení uzliny, nepředstavuje riziko pro zárodek.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)