Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 11.10.2022 10:35:16
Dobrý den, pracuji jako zdravotní sestra na traumatologické ambulanci,kde denně ošetřím 15-20 pacientů bezprostredne po RTG. Moje prace spociva napr. v prilozeni dlahy na osnimkovanou oblast, kdy v tu chvili je zminena oblast primo pred mym brichem. Je mozne tuto praci nadale vykonavat, kdyz jsem v 5 tydnu tehotenstvi? Nevim, zda RTG zareni tkani pri RTG pouze pronika,ci zda ho je tkan (v tomto pripade kost) schopna pri RTG absorbovat resp. v malem mnozstvi pak vyzarovat?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,
pacienti nejsou po rtg vyšetření radioaktivní. Při přikládání dlahy nejste vystavena záření, práci můžete i nadále vykonávat, miminku neublížíte.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)