Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 14.07.2022 15:51:11
Dobrý den, pracuji jako sestřička u zubaře. Denně dělám několik rengenu. Máme rengen v jedné místnosti s námi. V podstatě vedle stolu hned mám opg přístroj. Dozvěděla jsem se ze jsem těhotná. Nevím zda to momentálně není problém jelikož je denně dělám a ještě jsem s nimi v jedné místnosti kde se nevětra. A nejake záření bude i ve vzduchu a když sedím věděl nej. Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

i po dobu těhotenství můžete provádět rentgenové snímky, ale podmínky práce musí být upraveny tak, aby po dobu od oznámení těhotenství nebyla překročena dávka pro plod 1 mSv.
Proto doporučujeme oznámit těhotenství vašemu zaměstnavateli a ten je povinen takové podmínky práce zajistit.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)