Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 07.07.2022 13:19:36
Dobrý den, jsem v 11. týdnu těhotenství a dnes jsem doprovázela rodinného příslušníka na oddělení nukleární medicíny PĚT/CT. Asi 5min. po příchodu jsem zjistila, že nemohu pobývat ani v čekárně a ihned jsem budovu opustila. Vyšetřovaná osoba dostala radioaktivní látku a poté byla odeslána na CT. Moje otázka zní: Je nějaké riziko ohrožení plodu když: 1. Jsem v čekárně pobyla cca 5min. a za 2. Jsem byla v kontaktu s druhým doprovodem, který byl u aplikace radioaktivní látky pacientovi? Kontakt s doprovodem trval cca 20-30min.
Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Nemusíte mít obavy, krátký pobyt v čekárně ani kontakt s doprovodem nepředstavuje pro plod riziko.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)