Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Práce s radioaktivnim materialem 07.03.2022 16:20:42
Dobry den, prosim Vás o radu.Jsem farm.asistent a po rodič.dovolené se rozhodují kam nastoupím. Mam nabídku na oddělení, kde provádí kontrastní vyšetření a mám tam připravovat kontrastní látky a být ve styku s pacienty. O mě mi moc nejde, ale těším vliv na svého syna. Jak moc si budu záření "nosit domu" a ovlivňovat ho? Je moje vše, žijeme jen spolu, tak bych ho nechtěla ohrožovat.Nikdy jsem se o tento obor nezajímala, ale nabídka je pro mě zajímavá a ráda bych jí využila. Mnohokrát Vám děkuji za radu a pomoc při rozhodovani.
Přeji krásný den.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

předpokládám, že nabídka, kterou zvažujete je "Oddělení zobrazovacích metod", kde se používá kontrastní látka při rentgenovém vyšetření, případně při ULZ nebo MRI. Při přípravě kontrastní látky, která není radioaktivní látkou, si nemůžete si "nosit" záření domů a tak ohrožovat syna.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)