Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 16.11.2018 09:39:09
Dobrý den,

chtěla bych znát Váš názor na mou situaci.Pracuji jak RA na radioterapii, kde pracuji na linearnim urychlovači, CT ,brachyterapii Ir191 a rentgenový ozařovač Prodělala jsem před 2týdny inseminaci.Po 2 týdnech jsem se dozvěděla,že to vyšlo a já jsem ve 2týdnu těhotentství.Lékařka mi řekla ať se teď vyvaruju své práci a tak jsem šla na neschopenku.Příští týden jdu na další kontrolu.Pokud vše dopadne dobře, tak bych chtěla zpět nastoupit do práce, ale jelikož se může cokoliv stát, nechci ještě nic říkat v práci a normálně pracovat, než mi vystaví těhotenský průkaz a to se děle až 9-12týden těhotenství.Do té doby tedy budu pracovat na ozařovnách.Je to pro zárodek a později plod nebezpečné? Zatím se nechci přeřazivat do kanceláře, když je to tak čerstvé a může de stát cokoliv.Předem Vám děkuji za Vaši odpověď a věnovaný čas
(Vložil(a): Soňa)
Dobrý den,

nemyslím si, že by Vaše práce v těhotentství nějak ohrožovala zárodek, resp. plod. Zjistěte si ale výpis svých osobních dávek. Předpokládám, že budou nízké, což můj názor jen potvrdí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)