Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 02.12.2015 21:27:45
Dobrý den, pracuji jako laborantka v chemické laboratoři a pracuji i s RTG( spectromidex) na měření Zn vrstvy a chtěla jsem se zeptat jaké účinky to má na těhotenství, vzhledem k tomu, že jsem ve 3. měsíci těhotenství a máme pravidelné kontroly u závodního lékaře, ale neprobíhá nijaké kontroly RTG záření v těle, tak se Vás dotazuji. Na RTG máme pouze dvířka, která mají nějakou vrstvu, která by nás měla chránit. Děkuji Šulcová Prosím o zaslání odpovědi na email. Díky
(Vložil(a): Kateřina Šulcová)
Dobrý den,

účinky ionizujícího záření "na těhotenství" závisí na dávce, kterou zárodek, resp. plod obdrží. V legislativě je stanovena dávka 1 mSv, od oznámení těhotenství do ukončení práce před nástupem na mateřskou dovolenou, jako hodnota povolená/bezpečná. Nepředpokládám, že byste při Vaší práci takovou hodnotu dosahovala. Proto Vám doporučuji zeptat se na odhad vaší roční dávky vašeho zaměstnavatele. Podmínky pracoviště i odhad vaší dávky by měl mít k dispozici lékař, který provádí vámi zmiňovanou prohlídku.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)