Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rtg dveře zubní ordinace 18.02.2021 11:57:42
Dobrý den. Jakým způsobem se dimenzuje tloušťka olověné vložky do rtg dveří ? Dodavatel stavby po mně požaduje specifikovat tloušťku této vložky pro OPG místnost v zubních ordinacích. Děkuji, Jan Hobrla
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Tloušťka olověné vložky ve dveřích není předem jednoznačně dána - po instalaci zařízení se měřením ověřuje, zda je stávající ochrana dostatečná. Nicméně ze zkušenosti lze říci, že pro OPG přístroje postačuje tenčí vrstva olova. Nevíme, jaké tloušťky jsou standardně k dispozici, ale např. 0,5 mm olova by mělo při běžném provozu OPG přístroje stačit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)