Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG 11.08.2020 20:37:58
Dobrý den, měl jsem celkove RTG zubů třikrát v jednom týdnu. A k tomu dva měsíce poté magnetickou rezonanci hlavy. Mam obavu jestli jsem si takovou radecni zátěži nemohl v budoucnu přivodit např. nador na mozku. Dekuji moc za odpověď opravdu mě to trápí.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka z rentgenu zubu je zanedbatelná. Magnetická rezonance nevyužívá zdrojů ionizujícího záření. Celková radiační zátěž z popisovaných 3 rtg snímků zubu nemůže vyvolat nádorové onemocnění mozku.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)