Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Odpovědi paní Drábové v Radiožurnálu 06.04.2011 08:53:58
Vážená paní Drábová. Radiožurnál svým posluchačům tvrdil, že ve svém pořadu odpovíte na všechny dotazy, které Vám tam pošleme. Nebyla to pravda. Jak dobře víte, spoustu času jste zmařila odpovídáním na pitomé dotazy, jak jste je sama označila. Avšak dotazům týkajícím se zásadnímu zvýšení inherentní bezpečnosti nových JE jste se vyhnula. Žádám odpovědi na své dotazy, které jsem do Radiožurnálu zaslal. Především pak chci znát Vaše stanovisko k superbezpečným vysokoteplotním reaktorům HTGR s kulovými palivovými články, které nemají žádné problémy na zadní straně palivového cyklu a umožňují kompletní řešení energetické koncepce, tedy jak výrobu el. energie s vysokou účinností, tak i výrobu syntetického zemního plynu, metanolu ( s možností skladovat vyrobenou energii),dálkový přenos tepla - systém ADAM -EVA, využití nízkopotenciálního tepla - HTGR je 100x bezpečnější než VVER a proto může stát v průmyslovém objektu, nebo na předměstí....
(Vložil(a): Lubomír Koutný)
Vážený pane Koutný, domnívám se, že v průběhu vysílání zaznělo, že odpovědi budou k dispozici během několika dnů. Jestli Vám těch dnů připadá příliš, omlouvám se za naše omezené kapacity, děláme, co můžeme. Váš dotaz je navíc natolik odborný, že si jej bez dalších konzultací s odborníky netroufám zodpovědět. Poslední, co bych chtěla, je tvářit se, že vím všechno. Dotazy ke zodpovězení "naživo" nevybírá host nýbrž moderátor, takže host se jaksi nemá čemu vyhnout, to jen pro úplnost. Chtěla bych Vás ujistit, že se Vám odpovědí dostane, jen bych poprosila o trochu trpělivosti.
(Za SÚJB: Ing. Dana Drábová, PhD.)