Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: situace Fukušima 27.03.2011 18:57:33
Dobrý den, paní Lenka Bičanová položila alespoň pro mne, zcela srozumitelné a konkrétní dotazy. Přičemž Vaše odpověď mne znepokojila. Jak mohu ochlazovat reaktor přes 120 cm silný betonový obal, vzduchovou mezeru a 15 cm tepelné izolace na reaktorové nádobě? Bazény s vyhořelým palivem by měly být rovněž v kontejnmentu.
Předem Vám děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Pavel Holub)
Reaktor by samozřejmě přes betonovou vrstvu kontejnmentu ochladit nešlo. Ale tento typ kontejnmentu má i projektové vstupy kterými se vstupuje dovnitř například pro provádění kontrol a oprav. Dále má proti přetlakování ochranné prvky, které slouží k řízenému snížení tlaku. Přesně toto během řešení situace japonští technici používali. A těmito trasami se dá reaktor chladit zvenku. Jde o jediné možné řešení které se v dané situaci dal použít
(Za SÚJB: úsek jaderné bezpečnosti)