Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 21.05.2023 13:27:02
Dobry den,
Budu cestovat letadlem a používám na exem prirodni, organickou kosmetiku s konopím, kterou vyrabi moje kamaradka. Může se stát, že rtg zavazadel vyhodnotí kosmetiku jako problém? Nebo kosmetiku radeji s sebou brát nemám?
Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,
SÚJB vydává povolení k používání rtg skenerů. Vyhodnocení rtg snímků zavazadel není v kompetenci SÚJB. Pokud je nám známo, může se stát, že např. zubní pastu, kosmetické přípravky (jakéhokoliv složení, tedy i bez konopí) vyhodnotí jako problematické.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)