Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT a těhotenství 05.12.2019 14:14:33
Dobrý den, moc bych Vás poprosila o radu týkající se mojí práce. Jsem v 19. týdnu těhotenství a pracuji v laboratoři, kde máme laboratorní CT zařízení s rtg zdrojem. Po celou dobu těhotenství vždy když přístroj měří nejsem přítomná. Dnes ale vzhledem k nové obsluze CT systému, která o mém těhotenství neví, jsem byla cca 2 hodiny přítomná, když daný přístroj měřil. Byla použita energie rtg. záření 40 keV. Přestože dodavatel přístroje tvrdí, že záření je dokonale odstíněno olověným obložením, mám velký strach, že mohlo dojít k ozáření miminka. Můžete mi prosím napsat Váš názor? Děkuji předem!
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dvouhodinová přítomnost nemůže mít negativní vliv na vývoj Vašeho miminka.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)