Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG u 16 měsíční holčičky 13.03.2009 11:42:04
Dobrý den, dovolte, abych se na vás obrátila s prosbou. Moje 16 měsíční holčička (váha 9,6 kgy, výška 8 cm) byla podrobena v rámci jednoho týdne 2x RTG plic a srdce, z důvodu vyloučení zápalu plic. První RTG bylo provedeno v sobotu a další RTG následující týden v pátek. Chtěla jsem se zeptat, zda toto opakované RTG může mít vliv na její zdravotní stav. Předem moc děkuji.
(Vložil(a): Jana Haubeltová)
Rtg snímky plic a srdce, které vaší holčičce byly provedeny za účelem vyloučení zápalu plic, byly správně indikovány.
Při těchto snímcích jsou dávky řádově v jednotkách mSv.

Nemusíte se obávat, že vyšetření, která vaše dcerka absolvovala by mohlo mít vliv na její zdraví.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)