Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 26.09.2022 22:53:43
Dobry den! Chci se prosim zeptat. Moje ctyrleta dcera pred rokem( kdyz ji bylo tri roky) mela zapal plic. Tak postoupila rentgen plic 2krat
v rozmezi 10dni. Letos pred tydnem je zase nemocna, podezreni na zapal plic, tak byla poslana zase na rentgen plic. A po deseti dnech ( teda pristi tyden), az dobere antibiotika , tak ma jit zase na rentgen plic. Prosim o informaci, zda takove caste rentgenovanito u tak male holcicky, muze poskodit ?dekuji za odpoved
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

rentgenové vyšetření, i opakované, znamená velmi nízké ozáření, které nemůže vaši dceru poškodit. Kontrolní rtg je zdravotním přínosem, zhodnotí, zda je zápal plic vyléčen.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)