Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 16.06.2022 16:17:00
Dobrý den,
v dubnu byl mému 18-dennímu miminku proveden rentgen hlavičky - 2 snímky - ve FN Bulovka. Lékař původně chtěl SONO; RTG zvolil až po konzultaci se zkušenějším lékařem. Pracovnice u rentgenu se pak vyjádřila, že ona by tak malému dítěti rentgen nedělala.
Hlavička byla v pořádku. Vím, že RTG sebou nese zcela minimální riziko, ale z reakce pracovnice RTG ve mně narůstá obava z dlouhodobých následků ozáření hlavičky (zbytek tělíčka byl zakryt).
Může rentgen takto malé miminko "poškodit"?
Dá se říci, za jak dlouho (měsíce, roky) převáží vliv okolí nad tímto jednorázovým ozářením?
Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte mít obavy, rentgenové vyšetření nemohlo Vašemu miminku uškodit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)