Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 07.04.2022 20:12:03
Dobry den,syn v 4.mesiacoch bol na rtg pluc, v 16.mesiacoch rtg hlavicky, v 3.rokoch rtg zubkov, v 7.rokoch rtg prsta. Hrozi synovi v buducnosti nejake nadorove ochorenie z tolkych rtg?aka je asi nakumulovana hodnota rtg?ziarenie v tele ostava, alebo sa postupne "uvolnuje"?mame do buducna upozornovat lekarov o pocte rtg?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rentgenová vyšetření vašeho syna svojí frekvencí nevybočují od standardního průměru 3. letého dítěte. Záření v těle nezůstává, synovi nehrozí zdravotní problémy.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)