Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 19.02.2022 02:16:30
Dobrý den, můj syn byl ozaren 3 dny po porodu, podle mého bezdůvodně, žijeme v zahraničí kde rentgenu dávají prednost před sonografii z finančních důvodů. Měl dvakrát ozářene bříško - což je podle mých informací silnější dávka než když se dělá rentgen hlavičky nebo plic. Ozáření proběhlo dvakrát s těmito parametry: 62kVp, 2.5mAs. Synovi jsou už tři roky, a mě nepřestává trápit, jak toto mohlo jeho organismus ovlivnit. Mohli byste mi dát přesne vysvětlení, co toho v jeho tělíčku mohlo provést a jak se to časem může projevit, jaké orgány to může oslabit, nebo co to prostě může udelat? Budu moc ráda za vysvětlení. Dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávky z rentgenových diagnostických vyšetření nemohou ani malým dětem způsobit poškození orgánů, oslabit jejich imunitní systém ani jim zdravotně uškodit v budoucnosti. Navíc platí, že ne vždy lze rentgenové vyšetření nahradit sonografií se stejnou diagnostickou informací.
(Za SÚJB: sekce radaiční ochrany)