Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

dve CT za sebou u dítěte 23.01.2022 21:53:15
Dobrý den, můj 3 letý syn měl v 5 měsících po pádu na hlavu. Dvě CT za sebou - z důvodu lehkého zakrvácení do mozku. O rok později rtg palce u nohy a o dalš rok a půl později znovu rtg hlavy. Nemohlo to takto malé dítě poškodit? Nedostal příliš velké dávky záření?
Mnohokrát děkuji za odpověď/
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Váš syn není dávkou z opakovaných vyšetření ohrožen. Rentgenová vyšetření, i když byla opakovaná, byla medicínsky zdůvodněna. Jejich neprovedení by mohlo znamenat např. neodhalení komplikací po krvácení do mozku, které zmiňujete.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)