Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG, cestování 07.08.2021 11:45:53
Dobrý den,

předem se omlouvám za dotaz, ale jsem z vzniklé situace nervózní. Můj osmiměsíční syn byl na rtg jícnu a břicha kvůli mé hlouposti, bála jsem se, že spolkl náušnici, což rtg vyloučil a já jsem ji poté zanedlouho našla. Vystavila jsem ho tak zbytečně rtg a mám obavy, zda to nemůže mít důsledky na jeho zdraví, myšleno rakovinové bujení apod. Byl to jeho první rtg. Za jak dlouho bude tzv. "čistý"? A další dotaz také, jak cestování letadlem může být z hlediska negativního záření pro malé děti nebezpečný. Jaká vzdálenost je ještě vhodná? Už jsme letěli a plánujeme ještě. Ale nevím, zda to nebude moc veliká zátěž vystavení negativnímu záření, když teď měl syn ještě rtg. Děkuji za váš čas.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rtg jícnu a břicha určitě nebude mít důsledky na zdraví syna. Ani letecké cestování pro něj není nebezpečné, nemějte obavy.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)