Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Intraoralni snímky u dítěte 27.07.2021 07:18:33
Dobrý den, byla jsem s 5ti letou dcerou u zubaře . Paní doktorka se chtěla ujistit ,zda kaz není hluboký a udělala intraoralni snímek zubů. Nedařilo se jí to zrentgenovat ,tak místo rentgenovala 3krát. Dcera navíc neměla žádný limec ,ani vestu. Je toto standartní postup a nemohlo dceři rentgenování nějak ublížit? Děkuji . Petra
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

standardy pro zubní rentgenování nejsou stanoveny, nicméně může se stát, že se snímek nezdaří a je opakován.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)