Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG a CT u dětí 14.04.2021 13:15:42
Dobry den, moja dcerka sa od 3och rokov lieci na Morbus Perthes - rozpad bedroveho klbu. Za 30 mesiacov /2,5 roka/, resp. kazde 3-4 mesiace je rongenovana v oblasti panve. Mam obrovsky strach pri tak castom rongenovani aby nemala zdravotne nasledky. Je tam prosim nejake riziko??? Je ziarenie z RTG pristrojov slabsie ako kedysi?? Dakujem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

u diagnózy Morbus Perthes je třeba kontroly kloubu opravdu provádět, je to zcela zdůvodněné. Nemyslím si, že by hrozilo riziko z takového rentgenování, nicméně není jiné cesty, jak průběh hojení zkontrolovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)