Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

scinti skeletu rocni dite 10.03.2021 03:32:43
dobry den,
mam prosbu, v patek byl proveden po padu z gauce rengen hlavy meho rocniho syna. v pondeli jsem podatoupila vysetreni pro staging rakoviny- scinti skeletu. latka byla aplikovana v 9 hod, v 12 hod jsem byla cca20 min ve stejne mistnosti s rocnim synem na vzdalenost 3 metry, trikrat jsem mu podala hracku z co nejvetsi vzdalenosti. v 16 hod jsem byla znovu v jeho blizkosti - chytl se me za nohy, ja mu dala pusu na celo a prekrocila ho, vse trvalo cca max 10 sekund. nyni mam obavy, ze jsem syna vystavila nebezpeci. prosim o informaci,jakemu nebezpeci jsem syna vystavila. dekuji a jsem s pozdravem.ml
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rentgen hlavy synovi nezpůsil žádné zdravotní následky.
Pokud jste nebyla infomována o omezení kontaktu s dětmi pracovištěm, který Vám provádělo scintigrafii skeletu, pak není důvod se domnívat, že byste mohla syna vystavit nebezpečí ozáření. Pochopte ale, že bez znalosti bližších infomací o vyšetření vám nelze podat přesnější informaci.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)