Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 04.01.2021 10:10:14
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak je to se škodlivostí RTG záření u malých dětí. Za poslední rok jsem byla s dcerou 3x na RTG hlavičky. Dcera je velmi aktivní dítě a přes maximální snahu se ne vždy vyhneme úrazu. Naposledy jsme byli na RTG tuto sobotu kdy dcera narazila ve velké rychlosti do hranatého sloupu a na hlavě ji zůstala prohlubeň, nejevila známky otřesu mozku, ale prohlubeň nás velmi vyděsila. A nyní si nemůžu přestat vyčítat, že jsem dceru opět vystavila nebezpečí RTG a bojím se následků např. vážné nemoci z ozáření mozku atd. Dcera měří 100cm a váží 14 kg, neměla žádnou ochranou clonu. Předem děkuji za Vaší odpověď a přeji příjemný den.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vážných následků diagnostického rentgenování hlavičky dcery, např. nemoc z ozáření mozku, se obávat nemusíte.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)