Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 07.11.2019 12:49:26
Dobry den,
psala jsem před časem, protože jsem byla znepokojena počtem rtg snímků u syna (narozen v únoru 2018), kterému byl od rijna 2018 do kvetna 2019 5x proveden rentgen plic (rijen,unor,kveten).K tomu mu byl 2x proveden rentgen hlavy (v srpnu 2018 a pak v únoru 2019) plus jedenkrat rtg prstu.

Předevčírem se nám navíc stalo, že měl šrám na hlavě a já se domnívala, že ho mohla dcerka nechtěně udeřit kasičkou s mincemi, i když jsem nic zvláštního nezpozorovala. Syn ale další den začal zvracet a já jsem to nevydržela a vzala ho na rtg znovu:(Byly mu provedeny dva snímky hlavy.

Můj dotaz tedy zní, může syna zdravotně ohrozit nebo zvýšit riziko rakoviny či jiných nemocí z ozáření 5 x rtg plic plus 5 x rtg hlavy a 1x rtg prstu?

Také by mě zajímalo, zda je větší tato zmíněná rentgenová zátež, nebo zátež při CT.

Moc dekuji za Vasi odpoved.

S pozdravem
Michalkova
(Vložil(a): Anonym)
Dobry den,

syna diagnostické RTG (5 x plic, 5 x hlavy a 1x rtg prstu) zdravotně ohrozit nemůže. Větší radiační zátěž je z CT.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)