Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 18.06.2019 08:42:40
Dobry den
Chcela by som poprosit o info. Syn 6r. si zlomil klucnu kost na traumatologii ho poslali na rentgen dali mu obvez a opet rentgen ( v leze) na dalsi den mu vymenili obvez za oretezu a v priebehu 12hodin mu urobili 3 rentgen v stoji. Dnes mame ist po troch dnoch na st rti rentgen. Je to normalne v takom kratkom casovom rozpeti rentgenovat 4krat 6r. Dieta. A predpokladam ze este budud chciet dalsi rentgen. Syn ma asi 25kil ale na vahu sa nas nepytali.Niekde som sa docitala ze norma je 0.4mSv u dospelwho cloveka. Kolko ziarenia fostane z jednej davky pri rentgene klucnej kosti? A ked je tych rentgenov 4 za tyzden a dalsie v preiebehu mesiaca? Dakujem vopred za odpoved
(Vložil(a): Monika Makova)
Dobrý den,

dávka z rtg klíční kosti je velmi nízká, nevadí její opakování.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)