Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 14.06.2018 01:12:30
Dobry den, syn absolvoval v 4 rokoch 1x RTG pluc kvoli zapalu pluc, o pol roka na to zas RTG pluc kvoli vyluceniu inej diagnozy. Rok po tychto vysetreniach mal OPG snimku zubov kde uz zubar nesuhlasil s tym aby mu vobec snimok robili (vraj kvoli vysokemu ziareniu) a teraz s odstupom 4 mesiacov od OPG absolvoval CT vysetrenie mozgu kvoli virusovej meningitide. Vsetky tieto vysetrenia teda prebehli v priebehu cca 2 rokov - syn ma takmer 6 rokov. Chcem Vas poprosit o nazor ci to moze mat do buducna nasledky alebo rizika (kedze pan zubar odmietal uz aj OPG snimok, este sme netusili ze pride CT...) ci sa ziarenie v tele kumuluje alebo staci "pockat" urcitu dobu a z tela vyprcha. Da sa synovi pomoct nejakymi vitaminmi, liekmi a pod. aby sa hlavne po tom CT rychlejsie "zbavil" tej obrovskej davky ziarenia? Vopred dakujem za odpoved
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rtg záření z těla nevyprchá, nelze se ho "zbavit" léky. Nicméně si nemyslím, že by diagnostická vyšetření, která syn absolvoval a která byla správně zdůvodněna ho zdravotně poškozovala.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)