Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 24.07.2017 22:07:17
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať na približnú dávku žiarenia a jej možný vplyv na zdravie syna. Ma 6 rokov a bol mu diagnostikovaný osteom osteoid na stehennej kosti. Pri diagnostike mu spravili 2 krát RTG nohy (bola zachytená aj panva) , CT končatiny (trvalo asi minútu) a scintigrafia. Pri operácii mal spravené ďalšie 2 RTG snímky. Za Vašu odpoveď vopred ďakujem.
(Vložil(a): eva)
Dobrý den, dávku nelze bez bližší specifikace expozičních parametrů určit. Nicméně lze říci, že dávka záření neovlivní zdravotní stav vašeho syna. V tomto případě nemá smysl pátrat po dávce, neboť díky rtg diagnostice byl osteom specifikován a léčen.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)